10, Říjen 2024
Informace: Získejte až 75% úsporu energie přechodem na elektricky poháněná čerpadla E-Flo SP
V dnešním rychle se měnícím průmyslovém prostředí jsou efektivita a spolehlivost prvořadé. Elektricky poháněná čerpadla GRACO E-Flo SP jsou špičkovým řešením pro optimalizaci procesů manipulace s kapalinami.

Čerpadla GRACO E-Flo SP jsou k dispozici v různých verzích. Od samostatných čerpadel v posilovacích stanicích až po RAM systémy od 20l do 1000l zásobníků.

Díky tomu jsou čerpadla vhodná pro širokou škálu průmyslových odvětví a aplikací v automobilovém průmyslu, včetně průmyslové výroby a chemického zpracování, výroby potravin a nápojů, také farmaceutického a biotechnologického průmyslu.


KLÍČOVÉ VLASTNOSTI PŘECHODU NA ELEKTRICKÝ POHON

• Vysoká účinnost: čerpadlo E-Flo SP se může pochlubit špičkovou účinností, která umožňuje rychlejší přenos kapaliny a zkrácení prostojů.
• Přesné ovládání: díky pokročilé technologii a přesným možnostem dávkování zajišťuje E-Flo SP přesné dávkování a konzistentní výsledky.
• Spolehlivost: čerpadlo E-Flo SP je vyrobeno z odolných materiálů a robustní konstrukce a poskytuje spolehlivý výkon i v těch nejnáročnějších prostředích.

VÝHODY PŘECHODU NA ELEKTRICKÝ POHON

• Úspora energie: mějte pozitivní dopad na účty za energii tím, že využijete přechod z pneumatických na elektrická čerpadla s úsporou až neuvěřitelných 75 %.
• Zvýšená produktivita: zefektivněním procesů manipulace s kapalinami a minimalizací prostojů pomáhá čerpadlo E-Flo SP maximalizovat produktivitu.
• Úspora nákladů: čerpadlo E-Flo SP svou účinností a spolehlivostí snižuje náklady na údržbu a zlepšuje celkovou provozní efektivitu.
• Redukce hluku: elektromotory jsou tišší než pneumatické motory, obvykle pracují s hladinou zvuku, která je nižší než 70 dBa, sníží tak zásadně hladinu hluku a vytvoří zdravější pracovní prostředí.

ČTYŘI DŮVODY, PROČ JSOU ELEKTROMOTORY EKOLOGIČTĚJŠÍM ŘEŠENÍM

1. Úspora energie
Přechod od vzduchu k elektřině je pro průmyslové výrobní společnosti klíčovou strategií, jak snížit náklady a svou ekologickou stopu. Elektromotory jsou účinnější a nabízejí vyšší výkon než jejich ekvivalentní pneumatické motory. Mnoho společností postupně vyřazuje pneumatické motory, protože si uvědomují, že vzduch je nejdražší komoditou v jejich závodě.

2. Rychlá návratnost investic
Návratnost investice do elektricky poháněného systému je poměrně rychlá. Tato rychlá návratnost investic může být přímo přičítána nízkým nárokům na údržbu a vysoké kvalitě a přesnosti dávkování.

3. Přístup k použitelným informacím
Z protokolů výkonu a digitální povahy elektromotoru je k dispozici velké množství informací. To lze použít k provádění kontrolních akcí externě i vzdáleně prostřednictvím řízení PLC.

4. Snížený hluk
Vzduchové kompresory a pneumatická čerpadla jsou obecně extrémně hlučné. Systémy a tlakové impulsy z kompresorů jsou poměrně závažné a hladina hluku může překročit 105 dB(A). Elektromotory jsou tišší než pneumatické motory, obvykle pracují s výkonem nižším než 70 dBa, a sníží hladinu hluku ve Vašem průmyslovém zařízení, aby vytvořily zdravější pracovní prostředí.

Více informací o elektricky poháněných dávkovacích zařízeních:
Společnost GRACO vyrábí řadu elektrických těsnicích a lepicích zařízení, které nabízejí všechny výše popsané výhody:
Elektrická čerpadla a napájecí čerpadla E-Flo SP jsou určena pro průmyslové a automobilové aplikace těsnicích hmot a lepidel. Toto pokročilé čerpadlo výrazně zvýší účinnost, zlepší možnosti řízení systému, optimalizuje výkon procesu a poskytne kritická data o výkonu.
Jednosložkový dávkovací systém E-Flo iQ výrazně zjednodušuje robotické nanášení těsnicích hmot a lepidel.
Elektrický dávkovací systém s pevným poměrem (EFR) je elektricky poháněný dávkovač pro dvousložkové těsnicí hmoty a lepidla. EFR poskytuje pokročilou kontrolu materiálu v aplikacích vyžadujících velmi konzistentní dávky.

ČTYŘI VÝHODY ÚDRŽBY PŘI POUŽÍVÁNÍ ELEKTROMOTORŮ

1. Počet cyklů
Elektrická čerpadla měří řadu parametrů, které pneumatická čerpadla nemohou měřit, včetně točivého momentu, proudu, napětí, odporu a počtu cyklů. Měření počtu cyklů a sledování dat umožňují implementovat postupy prediktivní údržby namísto reaktivní údržby. Údaje o počtu cyklů lze použít k nastavení plánů údržby pro položky, jako je výměna motorového oleje nebo kdy je třeba provést servis nebo vyměnit čerpadlo níže. Kromě toho lze elektrická čerpadla snadno propojit s mapou brány průmyslového PLC, toto připojení umožňuje nastavit notifikace podle nastaveného počtu cyklů.

2. Hladina a výměna sudu
Senzor v elektromotoru dokáže snadno detekovat polohu a hladinu sudu. Tím se zabrání neočekávanému chodu čerpadla naprázdno a neplánovaným prostojům. I když by to bylo možné provést pomocí pneumaticky poháněného motoru, data nejsou automaticky integrována do celého systému, jako je tomu u elektromotoru.

3. Rovnoměrné opotřebení čerpadel
Elektrické čerpadlo zlepšuje celkovou konstrukci systému, snižuje tlak kapaliny a vede k rovnoměrnému snížení opotřebení čerpadla, což snižuje náklady na údržbu. Rozdíl je zvláště důležitý v aplikaci kompresorů, například v automobilovém závodě, kde řada čerpadel poskytuje dodatečný tlak celému aplikačnímu systému. Pokud čerpadla pohánějí pneumatické motory, čerpadlo s nejmenší tlakovou ztrátou bude fungovat, zatímco ostatní zůstanou uzavřená. To znamená, že většinu práce provede pouze jedno čerpadlo, které se opotřebuje rychleji než ostatní. Pokud jsou všechna čerpadla v sérii provozována s elektromotory, budou všechna pracovat v naprosté shodě a opotřebení bude rovnoměrně rozloženo.

4. Zlepšená účinnost a snížené opotřebení přídavných zařízení
Pneumatický systém je často provozován při nejvyšším možném tlaku, aby se zabránilo nedostatku tlaku kapaliny, který zbytečně zatěžuje pomocná zařízení. Elektromotor může specifikovat určitý tlak nebo průtok – a nikdy jej nepřekročit. Nejen, že je to efektivnější, ale také se sníží opotřebení všech následných pomocných zařízení, jako jsou měřidla, ventily a regulátory.

ELEKTROMOTORY SNIŽUJÍ HLUKOVOU ZÁTĚŽ V MONTÁŽNÍCH APLIKACÍCH

Úvod

Hluk je běžným pracovním rizikem na velkém počtu pracovišť, protože průmyslové stroje a procesy se skládají z mnoha různých zdrojů hluku. Světová zdravotnická organizace (WHO) i EU se domnívají, že dlouhodobé hladiny hluku nad 55 dB(A) mohou být zdraví škodlivé. OSHA doporučuje, aby pracovníci nebyli vystaveni hladině hluku vyšší než 85 dB(A) v průměru za osm hodin pracovního dne.

Hluk z pneumatických strojů

Vzduchové kompresory jsou obecně extrémně hlučné. Hluk je způsoben zachycením určitého objemu vzduchu a jeho přenášením kolem pouzdra k výstupu při vyšším tlaku. Tlakové impulsy z kompresorů jsou poměrně silné a hladina hluku může překročit 105 dB(A).

Hluk ze vzduchového motoru se skládá jak z mechanického hluku, tak z pulzujícího hluku vzduchu proudícího z výstupu. Výstupní vzduch vytváří hladinu hluku, která může dosáhnout 115 dB(A), pokud je vzduch ponechán k volnému odvádění. Pro snížení tohoto hluku lze namontovat tlumič výfuku, ale pokud je příliš malý nebo zablokovaný, bude generovat protitlak na výstupní straně motoru, což sníží výkon motoru.

Zařízení poháněná stlačeným vzduchem jsou široce používána v různých průmyslových odvětvích. Tato zařízení vytváří hluk při kontaktu mezi strojem a pracovní plochou, v důsledku hluku odpadního vzduchu způsobeného turbulentním prouděním generovaným při průchodu stlačeného vzduchu motorem a aerodynamickým hlukem generovaným ve výfuku vzduchu a zvukovým zářením z vibrací způsobeného prouděním vzduchu uvnitř zařízení. Hladina hluku může u ucha obsluhy dosáhnout až 110 dB(A).

Snížení hladiny hluku pomocí elektromotorů a čerpadel

Nejjednodušším způsobem, jak snížit hlukovou zátěž, je eliminovat zdroj nebezpečného hluku. Není-li odstranění možné, může být náhrada hlasitých zařízení za tišší další nejlepší alternativou k ochraně pracovníků před nebezpečným hlukem.

Elektromotory mají ve srovnání s pneumatickými motory řadu výhod. Jednou z výhod na prvním místě seznamu výhod je tišší provoz. Technologie redukce hluku v elektromotorech společnosti GRACO pomáhá snižovat hladinu hluku v celém prostoru průmyslových zařízení. Operátoři a obsluha těchto zařízení tak zažívají pohodlnější pracovní podmínky.

Například elektrické oběhové čerpadlo GRACO E-Flo SP (dual control) pracuje s hladinou hluku pouze 68 dB(A) ve srovnání s 92 dB(A) srovnatelného pneumatického čerpadla, to je o celých 17 dB(A) méně než regulace hluku OSHA pro průmyslová pracoviště 85 dB(A), a to vytváří mnohem tišší, pohodlnější a zdravější pracoviště a umožňuje obsluze zůstat v blízkosti zařízení.

Mezi další příklady patří řada elektrických tmelících a lepicích zařízení společnosti GRACO, kterou lze přizpůsobit pro jednosložkové nebo dvousložkové aplikace, tři oblíbené produkty jsou:

Elektrická čerpadla a napájecí čerpadla E-Flo SP jsou určena pro průmyslové a automobilové aplikace tmelících hmot a lepidel. Toto pokročilé čerpadlo výrazně zvýší účinnost, zlepší možnosti řízení systému, optimalizuje výkon procesu a poskytne kritická data o výkonu. Při normálním provozu je jeho hladina zvuku 70 dB(A).
Nový jednosložkový dávkovací a dávkovací systém E-Flo iQ výrazně zjednodušuje robotické nanášení těsnicích hmot a lepidel. Vzhledem k tomu, že E-Flo iQ používá elektrický servomotor, je hladina hluku často ještě nižší než 70 dB(A).
Elektrické měřidlo, směšovací a dávkovací systém s pevným poměrem (EFR) je extrémně tichý (70 dB(A)), elektricky poháněný dávkovač pro dvousložkové tmelící, těsnicí prostředky a lepidla. EFR poskytuje pokročilou kontrolu materiálu v aplikacích vyžadujících přesné konzistentní dávkování.

Kontaktujte našeho specialistu pro podrobné technické a cenové informace, slevy:

Čechy a Morava: Ing. Jaroslav Novák – 602 439 208, jaroslav.novak@mediacz.cz

Team Media CZ je Vám plně k dispozici